Czekoladowy Miś – baton bez cukru dla diabetyków

Mimo wakacyjnej pory Fit Cake nie śpi i nie traci czasu. Lato to dobry czas na społeczne zaangażowane, budowanie nowych relacji, pogłębianie kontaktów z naszymi najwierniejszymi klientami, czyli osobami z dietetycznymi problemami. Ostatnio razem z białostocką Fundacją Miś w Fartuchu wymyśliliśmy nowy fit deser – baton bez cukru Czekoladowy Miś. To produkt dedykowany małym cukrzykom, dzieciom, które muszą codziennie uważać na to co jedzą i mają pod tym względem naprawdę pod górkę. Postanowiliśmy im pomóc.

Baton bez cukru bezpieczny dla cukrzyków

Nasz produkt – innowacyjny baton bez cukru – pierwszą próbę bojową zaliczył bezbłędnie. Najpierw przeszedł analizę medyczną. Fundacja Miś w Fartuchu skupiająca lekarzy i studentów medycyny orzekła, że jest bezpieczny dla małych cukrzyków. Potem musieliśmy się poddać ocenie najważniejszych jurorów, czyli dzieci. Razem z Fundacją rozdawaliśmy Czekoladowego Misia w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Każdy kto widział jak bardzo maluchy ucieszyły z naszych podarków wie, że to niezaspokojona tęsknota małych pacjentów, którzy jak każde dziecko po prostu lubią słodycze. Dla nas była to też wielka chwila.

Nasze ciacha bez cukru pomagają w walce z cukrzycą

Skład batonów Czekoladowy Miś, podobnie jak każde nasze ciacho bez cukru – jest przemyślany i zbilansowany. Dominantą jest czerwona fasola, mająca zbawienny wpływ na poziom glukozy we krwi. Posłodziliśmy je bezpiecznym erytrolem. Wzbogacone zostały także o dodatkowe wartości, tj. wymiennik węglowodanowy oraz białkowo-tłuszczowy. To bardzo istotne informacje dla osób przyjmujących insulinę. Fit deser od Fit Cake stanowi więc pełnowartościowy posiłek, który nie powoduje nie tzw. skoku glikemicznego i nie zagraża zdrowiu dzieci na bezcukrowej diecie.

To pierwsza, ale nie ostatnia nasza wspólna akcja z Fundacją Miś w Fartuchu. Organizacja ta powstała po to, by opiekować się chorymi dziećmi, Z uwagi na to, że jej prezes Michał Szczesiul, sam jest cukrzykiem, w pierwszej kolejności zainteresowała się pacjentami z oddziałów diabetologicznych. My z kolei deklarujemy, że 5 proc. ze sprzedaży wszystkich batonów bez cukru Czekoladowy Miś w Fit Cake Białystok przekażemy na konto Fundacji na pomoc dzieciom z cukrzycą. To choroba cywilizacyjna, nazywana epidemią XXI wieku. Według danych ze strony www.pacjent.gov.pl co 11 dorosły w Polsce cierpi na cukrzycę. Nasz kraj znajduje się też w czołówce pod względem liczby dzieci chorujących na cukrzycę typu 1.

By życie nie traciło smaku

Współpracujemy także z innymi stowarzyszeniami wspierającymi diabetyków w całej Polsce: m.in. w Warszawie, Rzeszowie, Poznaniu. Organizujemy warsztaty, robimy wspólnie ciacho bez cukru, przygotowujemy menu na imprezy, edukujemy. Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Cukrzycy chcemy wziąć udział w konferencji na temat tej choroby. Wypowiedzą się podczas niej i społecznicy, i pacjenci i znane medyczne autorytety.

Fit Cake jest siecią, dla której nie ma pacjentów z problemem, specjalizujemy się w tym, by nie rezygnowali ze słodkich przyjemności. Tworzymy zdrowe słodycze bez cukru, które sprawiają, że ich życie nie traci smaku.

Inne artykuły