Fit Cake rośnie w siłę. Nowe lokale w sieci

Tego lata dla Fit Cake cały czas świeciło słońce. Uruchomiliśmy 9 nowych lokali. I to na pewno nie jest nasze ostanie słowo w tym roku.

Stan polskiej gospodarki nie napawa optymizmem, ceny cukry sprawiają, że wiele tradycyjnych kawiarni ma problemu z utrzymaniem dotychczasowej produkcji. Ne dotyczy to jednak Fit Cake, które białego proszku nie używa wcale. Także naszych klientów, ludzi świadomie się ożywiających, prowadzących zdrowy styl życia, cukrowy kryzys nie dotknął tak bardzo. Cały czas mają ochotę na nasze ciacho bez cukru ?, co widać na liczbach poniżej.

9 nowych lokali Fit Cake

Niektórzy z nich zdecydowali się pójść na całość i z klientów stali się producentami. Dzięki ich zaufaniu nasz sieć nadal się rozszasta. W czerwcu uruchomiliśmy nowe nie-cukiernie w Gorzowie Wielkopolskim (w Śródmieściu) i w Płocku w centrum. W lipcu nasza fit-kejkowa rodzina powiększyła się o trzy kawiarnie, w tym o największą w Koszalinie, gdzie lokal ma prawie 300 m.kw wraz z ogródkiem. Od niedawna na ciacho bez cukru można wybrać się także w Nowej Hucie. Sierpień przyniósł otwarcia w Pogórzu, Dzierżoniowie oraz w Stargardzie, a także reotwarcia w Pruszkowie. We wrześniu z dużym hukiem ruszyła kawiarnia w Warszawie Rembertowie.

2 przeprowadzki Fit Cake w bardziej prestiżowe miejsca
Mamy też nowe stare lokale. Fit Cake w Niepołomicach przeniósł się bliżej rynku i jest jednym z najbardziej klimatycznych miejsc w mieście, a nawet regionie. Zbiera od klientów wiele komplementów, a ruch zwiększył się dwukrotnie (https://www.facebook.com/FitCakeNiepolomice ). Także właściciele Fit Cake w Piaseczne zdecydowali się na zmianę lokalizacji. Od początku września zapraszają gości do ładniej urządzonego wnętrza przy ul. Kościuszki 19. Reakcje klientów na profilu kawiarni świadczą o tym jak wyczekiwany był to ruch i jak bardzo zależy mieszkańcom Piaseczna, by Fit Cake działał w ich mieście https://www.facebook.com/fitcakepiaseczno.

6 rezerwacji w Fit Cake

W związku z niepewną sytuacją gospodarczą zdecydowaliśmy się wprowadzić w naszej sieci nowe udogodnienie dla inwestorów – wakacje inwestycyjne (https://www.facebook.com/FitCakeFranczyza ). Dzięki temu potencjalni franczyzobiorcy mogą odroczyć część kosztów, niezbędnych do uruchomienia kawiarni na pół roku. Poniosą je wtedy, kiedy poczują pewniejszy grunt pod nogami albo kiedy będą mogli się tym zająć. Koszty inwestycji nie wzrosną w tym czasie, nie zagrozi im też wewnętrzna konkurencja. Niezmiernie ucieszyła nas reakcja na ten pomysł. Zazwyczaj miesięcznie dokonywaliśmy 2 lub 3 rezerwacji, tymczasem tylko w sierpniu było ich aż 6. Wśród nich są już przedsiębiorcy należący do naszej sieci. Drugi lokal chcą otworzyć franczyzobiorcy w Pogórza, a w Zielonej Górze lada dzień ruszy trzeci.

 

Jesień w Fit Cake, mimo temperatur na zewnątrz, też zapowiada się gorąco ? Latem przeszkoliliśmy 10 przedsiębiorców. Wygląda więc na to, że jesienią otwarć będzie jeszcze więcej.

Inne artykuły