Fit Cake walczy z cukrem i pomaga!

Okres świąt i karnawału to czas zabaw i obdarowywania się. Fit Cake lubi bawić się w Świętego Mikołaja ? Za pośrednictwem naszej Fundacji BEZCUKROWII przynosimy nie tylko zdrowe słodycze, ale też rzeczy niezbędne, nawet ratujące życie. Właśnie do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku dotarła specjalistyczna waga dla noworodków SECA. Będzie służyła do ważenia najmłodszych dzieci. Przy jej pomocy medyccy będą monitorowali, czy maluchy prawidłowo się rozwijają. Koszt takiej wagi to około tysiąc złotych.

Dzienniczki do walki z cukrzycą od Fit Cake i Misia w Fartuchu

To nie jedyna akcja, w którą zaangażowała się sieć Fit Cake w ostatnich miesiącach. 14 listopada w Dzień Walki z Cukrzycą wspólnie z Fundacją Miś w Fartuchu przekazaliśmy małym pacjentom z oddziału diabetologicznego UDSK w Białymstoku dzienniczki, dedykowane cukrzykom. Teraz kolportowane są też w innych regionach Polski, na Pomorzu, Mazowszu, Warmii i Mazurach.

Od razu się spodobały, bo są kolorowe i zawierają materiały i pola, których nie ma w innych. Są w nim np. miejsca, gdzie można zapisywać szczegółowo dawki insuliny, poziom glikemii i dzienną dietę. A jest to w przypadku dzieci bardzo ważne, ponieważ trudno im utrzymać reżym żywieniowy i nie podjadać pomiędzy posiłkami, a jeśli już to musi to być dokładnie rejestrowane. W tym dzienniczku rodzice mogą zapisać wszystko, co może mieć znaczenie podczas późniejszej wizyty u lekarza.

Natomiast, żeby owo pojadanie nie było tak bardzo szkodliwe, dzieci otrzymały także bezcukrowe łakocie od Fit Cake, w tym „Czekoladowego Misia”, baton o superzdrowym składzie, dedykowany małym cukrzykom.

Fit Cake walczy z wszechobecnym cukrem

W ramach bożonarodzeniowej pomocy sieć Fit Cake, po konsultacjach z Fundacją Miś w Fartuchu, zakupiła sprzęt na oddziały diabetologiczne w Ciechanowie, Białymstoku i Hajnówce. Są to np. otoskopy (diabetycy mają często schorzenia laryngologiczne) oraz wagi, potrzebne do wykrywania powikłań cukrzycy ciążowej u dziecka i cukrzycy u dzieci.

Fit Cake walkę w wszechobecnym cukrem uważa za swoją misję. W Polsce problem jest bardzo poważny. Jesteśmy na niechlubnym pierwszym miejscu, jeśli chodzi o spożycie cukru wśród dzieci. Wedle statystyk, dziennie nasze maluchy zjadają nawet 20 łyżeczek cukru.

 

Głównym frontem tej walki w Fit Cake jest produkcja wysokiej jakości ciast bez cukru i zdrowych fit słodyczy. Że szala zwycięstwa przechyla się na stronę bezcukrowych świadczy coraz większy ruch w kawiarniach Fit Cake i coraz większa liczba konsumentów potwierdzających, że „No sugar, no problem”.

Inne artykuły