Fit wojownicy walczą z cukrzycą!

To już jest prawdziwa antycukrowa koalicja! Do naszej drużyny walczącej z nadmiarem cukru w diecie Polaków przystąpiły dwie nowe załogi: Podkarpackie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą z Rzeszowa i Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą w Warszawie. Witamy serdecznie w gronie fit wojowników ? Postanowiliśmy trzymać się razem. Każdy ma bowiem swoje atuty i specjalny oręż, by pokonywać cukrowe pokusy. Spotykamy się po to, by wymienić się doświadczeniami, popularyzować wiedzę o zagrożeniach związanych z cukrzycą i zwyczajnie pomagać sobie nawzajem.

Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną. Lekarze przekonują, że ma nawet znamiona epidemii. W dzisiejszym świecie zdominowanym przez przemysłowe słodycze, zawierające nie tylko prosty cukier, ale też wiele innych niezdrowych dodatków, trzeba mieć dużo siły, samozaparcia, a także wystarczającą wiedzę i uważność, by się im oprzeć. Dla dzieci to ogromne wyzwanie, a to właśnie je szczególnie pragniemy chronić. Chcemy włączyć się w ich dietetyczną edukację, a także pokazać, że nawet z cukrzycą można żyć słodko. Nasze ciasta bez dodatku cukru, bezglutenowe torty i fit desery na pewno nie ustępują smakowo tym tradycyjnym. Jesteśmy przekonani, że kiedy mali cukrzycy ich spróbują, staną się ich gorącymi zwolennikami i nasza drużyna będzie z roku na rok się powiększać.

Mamy już doświadczenie jak to robić. Od dłuższego czasu współpracujemy z białostocką Fundacją dla Dzieci z Cukrzycą 3mam cukry. Przygotowywaliśmy im na przykład ciasta bez dodatku cukru na plenerowy festyn. Mamy wykorzystały ten moment na przeprowadzenie swoistego testu. Zmierzyły cukier swoim pociechom przed spałaszowaniem sporego kawałka bezglutenowego tortu Fit Cake i potem. Okazało się, że cukier utrzymał się na idealnym poziomie, a dzieci mogły dalej szaleć na dmuchańcach i boisku, bo nie czuły spadku energii. Przeprowadziliśmy też warsztaty dla podopiecznych Fundacji, podczas których uczyli się jak zrobić pysznego donuta oblanego czekoladą, który im nie zaszkodzi. Dostaliśmy potem mnóstwo maili i wiadomości, że pączek według naszego przepisu zrobiony w domu smakuje równie wybornie.

Właśnie na tym ma polegać współpraca fit wojowników – chcemy dzielić się tym, co każdy z nas potrafi najlepiej, my – ciastami bez dodatku cukru i fit deserami. Mamy pewność, że prędzej niż później bezcukrowa dieta stanie się czymś powszechnym, ponieważ statystyki są nieubłagane i mówią, że niemal połowa społeczeństwa jest zagrożona cukrzycą, jeśli nie zmieni swojej diety. My jesteśmy w forpoczcie walczących o zmianę nawyków żywieniowych, by to co jemy służyło, a nie szkodziło. W Fif Cake udowadniamy codziennie, że dbając o dietę nie musimy rezygnować ze słodyczy, ale muszą to być przemyślane, zbilansowane fit desery. Mamy teraz nowych sojuszników. Zapraszamy do naszej drużyny także innych, którzy chcą zawalczyć o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Inne artykuły