Keto-Święta. Oczywiście bez cukru!

Niektóre osoby nie przepadają za Świętami, ponieważ przebogaty, piękny stół ugina się od potraw, których nie mogą jeść. Najbardziej poszkodowane są dzieci. Mali alergicy czy cukrzycy mogą co najwyżej popatrzeć na przepyszne torty i serniki. Ale też osoby, które przez cały rok walczą ze zbędnymi kilogramami są wystawione na wielką pokusę. Mamy dla nich rozwiązanie: Keto-Święta pełne fit słodkości. Nasze bożonarodzeniowe ciasta bez dodatku cukru, bezglutenowe torty, fit desery bez laktozy, poza tym, że bardzo smaczne, są też zbilansowanym, wartościowym posiłkiem. Kawałek puszystego sernika Fit Cake na pewno nikomu nie zaszkodzi.

Keto dieta święci ostatnio triumfy. Od dawna popularna jest w środowiskach sportowców i osób aktywnych, ponieważ pozwala na przyswojenie z posiłków najwartościowszych dla organizmu składników. Układa się ją tak, by w daniu zwiększyć ilość zdrowych tłuszczy przy równoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jej efektem jest szybka redukcja masy ciała, ale też dłuższe uczucie sytości oraz regulacja pracy układu pokarmowego. Stosujemy ją od dawna w naszych fit deserach bez cukru.

Postanowiliśmy podejść zadaniowo także do kwestii świąt i wigilii. Cel był oczywisty: jak najsmaczniej i jak najzdrowiej. Zrobiliśmy już w kręgu rodziny przedświąteczny test i tak! Zaliczyliśmy Keto-Święta na szóstkę. Zapraszamy więc do niecukierni Fit Cake po keto-kutię, sernik waniliowy, tiramisu, kinder yoghurt. W kutii na przykład, aby być w zgodzie z założeniami keto, nie ma ani zbóż, ani miodu, czyli węglowodanów. Jej bazą jest ryż konjac, czyli błonnik w czystej postaci. Słodycz zapewnia erytrol, jeden z najzdrowszych słodzików. Smak kutii nadają tradycyjne świąteczne dodatki: mak, skórka pomarańczowa, migdały oraz różne rodzaje orzechów.

 

Wpadliśmy też na pomysł keto-prezentu pod choinkę. Wybierając się do kogoś w Święta z wizytą zazwyczaj przynosimy słodycze, szczególnie jeśli są tam dzieci: czekoladowego Mikołaja, paczkę pierniczków czy cukierków. Postanowiliśmy przełamać tę niezdrową tradycję. Zamiast pełnych cukru przemysłowych wyrobów proponujemy, by podarować gospodarzom pudełko donutów “przebranych” za Mikołaje i renifery, z polewami o smaku słonego karmelu, owoców leśnych czy białej czekolady. Do wyboru są też nasze fit słoiczki w bożonarodzeniowej wersji: Pierniczkowe Tofumisu, Deser a’la pierniczki alpejskie. W słoiczki zapakowaliśmy też keto-kutię. W grudniu na półkach niecukierni Fit Cake znajdziecie też specjalne ciasta bez dodatku cukru i bezglutenowe torty.

Zresztą wszystkie nasze świąteczne fit desery mają smak Bożego Narodzenia, ale nie zawierają prostego cukru, glutenu, a większość także laktozy. Zapewniamy też, że po ich zjedzeniu, nikt nie będzie miał uczucia ciężkości, senności, czy spadku nastroju. Nie powinien mieć też wyrzutów sumienia. A jeśli aura będzie tej zimy łaskawa, zachęcamy do spacerów, zabawy śnieżkami, czy wypadu na narty. Po takim wysiłku na mrozie świąteczny fit deser np.: irish cream z pierniczkiem i wiśniami będzie smakował jak nigdy.

Inne artykuły