Nowe menu LOW FODMAP w ofercie Fit Cake

Nasze fit desery adresujemy do wszystkich, którzy dbają o zdrowie. Ale szczególnie wdzięcznymi odbiorcami są osoby, nie mogące jest tradycyjnych słodkości. To u nas zaopatrują się mali i duzi alergicy, cukrzycy, bezglutenowcy, chorzy na celiakię czy otyłość. To do nas przychodzą mamy po urodzinowy tor dla nich. Teraz odpowiadamy także na zapotrzebowanie klientów ciepiących na SIBO, czyli zaburzenia jelitowe. Opracowaliśmy dla nich specjalne menu LOW FODMAP. Już dostępne jest w naszych punktach!

Czym jest SIBO?

SIBO męczy coraz większą część populacji, choć nie jest jeszcze zbyt często diagnozowane. Szczególnie narażone są na nie kobiety. Dotyka nawet osób, które bardzo dbają o swoja dietę i prowadzą aktywny tryb życia. Powoduje widoczne i kłopotliwe wzdęcia, bóle żołądka. Przyczyną choroby jest nadmierny rozrost flory bakteryjnej jelit. Daje objawy podobne do zespołu jelita drażliwego, ale jest dużo powszechniejsze. Leczy się je głównie przez stosowanie odpowiedniej diety.

Fit Cake rusza na pomoc

Tak się złożyło, że SIBO zaczęło dokuczać także naszej głównej kreatorce smaków, czyli Ewelinie Choińskiej, autorce wszystkich przepisów w Fit Cake i współwłaścicielce sieci, a prywatnie zawodniczce fitness. Postanowiła więc natychmiast coś z tym zrobić.

Wprowadziła do oferty Fit Cake produkty, zgodne z opracowaną przez lekarzy specjalną dietą zalecaną dla osób chorych na SIBO i zespół jelita drażliwego – LOW FODMAP. Polega ona na ograniczeniu spożycia produktów bogatych w FODMAPs, czyli fruktozę, laktozę, oligosacharydy (fruktany i galaktany) oraz poliole, inaczej alkohole cukrowe (erytrytol, maltitol, mannitol, ksylitol, izomaltoza). W diecie LOW FODMAP produkty te zastępowane są zdrowszymi odpowiednikami. Takie desery można już teraz znaleźć w naszych lokalach.

LOW FODMAP w witrynkach Fit Cake

Na razie w tej linii fit produktów oferujemy torty (o smaku pinacolady, czekoladowy oraz waniliowy z truskawkami), lekkostrawne ciasta (wegański sernik a’la LOTUS biscoff, ciasto krówka, malinowy chruśniak, cytrynecznik straciatella, ciasto marchewkowe czy brownie ze słonym karmelem i solonym popcornem). W Fit Cake można też kupić baton NO-MILK SNACK lub waniliowo-malinową ryżankę, które są odpowiednie dla osób cierpiących na SIBO.

Głównym problemem przy tworzeniu tych deserów było znalezienie odpowiedniego słodzika. Postawiliśmy na syrop ryżowy oraz stevię, które nie znajdują się na czarnej liście, zakazanej dla osób cierpiących na SIBO.

 

Staramy się być cały czas na bieżąco, wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów. Pracujemy też nad nowymi smakołykami, zgodnie z naszą misją: zdrowo, ale słodko.

Inne artykuły