Robociki Fit Cake – misja specjalna

Tak jak obiecywaliśmy zainwestowaliśmy w nowe technologie. Nasz wybór padł na sympatyczne robociki, które w niektórych naszych punktach przejmą rolę kurierów. Już teraz na ulicach Warszawy, Krakowa, Lublina i Białegostoku robociki Fit Cake na kółkach wzbudzają zdziwienie i uśmiech przechodniów. Prototypy otrzymały nawet imiona – to Kasia i Mateusz.

Ale nie zainwestowaliśmy w nie tylko z tego powodu. Mają wiele autów, które sprawiają, że ich wykorzystanie może być bardziej opłacalne dla biznesu niż zatrudnienie kurierów z rowerami czy samochodami.

Atuty robocików Fit Cake

Po pierwsze nie potrzebują benzyny, co przy aktualnych cenach jest dość ważne ?. Naładowana bateria wystarczy na około 6-8 godz. Robocik może poruszać się w promieniu około 2 km. od bazy sterowania. Dystans ten pokonuje w ciągu 15 minut. Po drugie, jest ekologiczny, a Fit Cake od początku jest przyjazny środowisku. Po trzecie, dotrze nawet tam, gdzie dla aut wstęp jest zakazany. Bez problemu wjedzie na tłoczne place i deptaki. Jak żartuje twórca robocików Sergiy Lebedyn, jego zespół pracuje nad tym, by mogły nawet wchodzić po schodach.

Robocik do zadań specjalnych

Ale co najważniejsze, urządzenia są bardzo proste w obsłudze – zarówno dla pracownika Fit Cake, jak i dla klientów. Powiedzmy, że ktoś ma ochotę na fit deserek lub ciacho bez cukru, które wybrał sobie w naszej szerokiej oferty: https://fitcake.pl/oferta . Składa zamówienie w pobliskim punkcie Fit Cake. Do robocika, którego główną cześć stanowi pojemna i dobrze zabezpieczona lodówka, pracownik ładuje posiłek i programuje trasę przejazdu. Klient otrzymuje za pośrednictwem SMS-a lub przez aplikację informację, że zamówienie jest już na miejscu. Wystarczy, że podejdzie do robocika i powie swoje imię, a klapa lodówki automatycznie się otworzy. To wszystko!

Robocik powstawał przez około 4 miesiące. Jest w dużej mierze autonomiczny, wyposażony w kamerę i GPS, dzięki czemu potrafi szybko reagować na to co się dzieje na drodze. Jednak w razie jakichś nieprzewidzianych okoliczności zdalną kontrolę nad nim może przejąć pracownik kawiarni, który na bieżąco monitoruje ruch maszyny.

Innowacyjna franczyza Fit Cake

Oczywiście taka inwestycja musi się zwrócić. Na razie Kasia i Mateusz pełnią głównie rolę marketingową. Ocieplają wizerunek Fit Cake i pokazują, że jesteśmy firmą, która szuka nowych rozwiązań, jest otwarta na innowacyjne technologie.

Ale oszacowaliśmy, że nawet już w niedalekiej przyszłości taki system delivery będzie po prostu opłacalnyJeśli do środka załadujemy co najmniej dwa zamówienia, które robocik dostarczy podczas jednego kursu, to okazuje się on o połowę tańszy od zwykłego kuriera. Koszt pracy Kasi i Mateusza to 20-25 złotych za godzinę i nie generuje podatków ?.

Inne artykuły