Warsztaty fit deserów dla dzieci chorych na cukrzycę

Przekazywanie innym swojej wiedzy i umiejętności to jedna z większych radości dla firmy z doświadczeniem, w której pracują eksperci w swojej branży. Jest ona tym większa, jeśli towarzyszy temu świadomość, że się pomaga, że to komuś naprawdę służy. Ba! Może nawet uratować. A czymże dla kilkuletnich dzieci jest zakaz jedzenia cukierków i czekoladek, jeśli nie końcem świata? Tak czują mali cukrzycy, którzy często nagle dowiadują się, że od teraz ich życie będzie wyglądało inaczej, muszą pilnować tego co jedzą i to już na zawsze. Fit Cake przychodzi im z ratunkiem i pomaga oswoić ten trudny moment.

Łatwe pączki według receptury Fit Cake

Podczas warsztatów, które zorganizowaliśmy 30 września w naszej siedzibie przy ul. św. Rocha w Białymstoku dla podopiecznych Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą “3mam cukry” pokazaliśmy, że to nie żaden koniec świata, bo można sobie samemu w prosty sposób przygotować fit słodycze i fit desery. Może to być nawet początek przygody, która owszem, zaczęła się katastrofą, ale może skończyć się całkiem dobrze.

Nie mogła w to uwierzyć 6-letnia Ewa, która o tym, że ma cukrzycę dowiedziała się zaledwie pół roku temu. Od tamtej pory jest na diecie, za którą prawdę mówiąc nie przepada. Toteż kiedy Ewelina Choińska, nasz szef kuchni, zaordynowała: “Robimy kokosowe pączki”, nie mogła się ich doczekać. Trzeba było widzieć z jaką lubością nurzała rączki w czekoladowej polewie, którą potem nakładała na swoje ciasto. Z jaką fantazją i entuzjazmem obsypywała je orzechową posypką. A potem trzeba było widzieć minę mamy, kiedy po tym, jak jej córka spałaszowała dużego pączka, zmierzyła jej poziom cukru i okazało się, że jest idealny. Ona też nie mogła uwierzyć, że przygotowanie dobrego fit deseru bez cukru jest tak proste. Obiecała zrobić go z Ewą w domu i przysłać nam zdjęcie. Na pewno będziecie mogli zobaczyć je na naszym profilu fb https://www.facebook.com/

Współpraca Fit Cake i Fundacji 3mamy cukry

Mamy po prostu w Fit Cake i swoje sposoby i sekrety, a także wiedzę, jak zrobić fit słodycze, by były odpowiednie dla diabetyków, cukrzyków, osób odchudzających się i na różnych specjalistycznych dietach. Nie bez powodu Fit Cake reklamujemy się hasłem “No sugar, no problem”. Dlatego to my pierwsi zwróciliśmy się do Fundacji 3mamy cukry z propozycją nawiązania kooperacji, ponieważ idziemy w tym samym kierunki i mamy zbieżne cele – zależy nam na promocji zdrowego odżywiania, szczególnie wśród młodych ludzi i dzieci.

Przed warsztatami podpisaliśmy porozumienie o wzajemnym wsparciu. Warsztaty były pierwszą odsłoną naszej współpracy, która zapowiada się bardzo obiecująco. Wzięło w nich udział pięć mam z dziećmi. Z powodu pandemii nie mogliśmy zaprosić większej grupy. Pączki wyszły przesmaczne. Zostały zjedzone do ostatniego okruszka. Umawiamy się więc teraz na wspólne pieczenie ciast bez cukru na Boże Narodzenie i przygotowywanie innych świątecznych fit deserów i frykasów.

Inne artykuły